Promocje
Nacomi Żel pod prysznic Słodkie Migdały 250ml
Nacomi Żel pod prysznic Słodkie Migdały 250ml
14,99 zł 11,24 zł
Nacomi Żel pod prysznic Avocado 250ml
Nacomi Żel pod prysznic Avocado 250ml
14,99 zł 11,24 zł
szt.
Nacomi Żel pod prysznic Arganowy 250ml
Nacomi Żel pod prysznic Arganowy 250ml
14,99 zł 11,24 zł
szt.
Nacomi Szampon do włosów Arganowy 250ml
Nacomi Szampon do włosów Arganowy 250ml
19,99 zł 14,99 zł
Nacomi Szampon do włosów Migdałowy 250ml
Nacomi Szampon do włosów Migdałowy 250ml
19,99 zł 14,99 zł
Nacomi Szampon do włosów Avocado 250ml
Nacomi Szampon do włosów Avocado 250ml
19,99 zł 14,99 zł
szt.

Porowatość włosów co to takiego?

0
Porowatość włosów co to takiego?

Pielęgnacja włosów jest tak samo ważna pielęgnacja twarzy i ciała. Piękne, zdrowe włosy potrafią nam dodać wiele uroku. Dlatego nie możemy traktować ich z mniejszą starannością niż inne części naszego ciała. Od razu należy zaznaczyć, że w dbaniu o włosy nie chodzi na wydawaniu mnóstwa pieniędzy na kolejne nowinki z salonu fryzjerskiego, lecz na określeniu ich rodzaju i dopasowaniu codziennej pielęgnacji do bieżących potrzeb.

 

 

Tu właśnie pojawia się pojęcie świadomej pielęgnacji włosów, czyli wiedzy jak traktować i jakie kosmetyki wybierać dla naszych włosów by w 100% wydobyć ich piękno. 

Zatem aby zacząć świadomą pielęgnację na samym początku należy określić jaki rodzaj włosów mamy, czyli jaką mamy porowatość włosów.

Czym jest porowatość włosów?

Porowatość włosów oznacza stopień odchylenia warstwy zewnętrznej włosa (łusek) od warstwy wewnętrznej (kory włosa). Pod mikroskopem widać, że włosy zbudowane są z małych łusek, które układają się wokół całej łodygi dokładnie tak, jak dachówki. Łuski mogą ściśle przylegać do włosa, odchylać się nieco, lub być mocno otwarte. Porowatość określa właśnie stopień otwarcia tych „dachówek włosa”. Im bardziej odchylone są łuski,  tym wyższa porowatość i bardziej zniszczony włos.

Niska porowatość

Włosy o niskiej porowatości mają ciasno przylegające do kory włosa łuski, które są ułożone regularnie i trudno jest je poruszyć. Takie włosy są odporne na uszkodzenia i różnego rodzaju zabiegi fryzjerskie, w tym stylizację. Są to włosy z natury zdrowe, gładkie i błyszczące (wyglądają jak tafla lustra, niezależnie od tego, jakich kosmetyków używamy). Nie wymagają bogatej pielęgnacji, wręcz przeciwnie, powinnyśmy ograniczać ją do minimum, bo łatwo jest je obciążyć. Źle dobrane składniki odżywcze zamiast wnikać w głąb włosa, osiadają na nim, tworząc dodatkową powłokę i sprawiając, że włosy tracą sprężystość, witalność i naturalny blask. 

Do włosów nisko porowatych mamy do zaproponowania Ci:

Odżywka do włosów anwenOdżywka do włosów LaQOdżywka do włosów yope 

Średnia porowatość

Większość włosów ma porowatość, którą możemy określić jako średnią, ponieważ nie wykazuje cech ani włosów o porowatości wysokiej, ani włosów o porowatości niskiej. Ich łuski ułożone są regularnie i tylko nieznacznie odstają od kory włosa. Takie włosy zwykle są łatwe w pielęgnacji, ponieważ dobrze sobie radzą z większością składników odżywczych zawartych w kosmetykach. Włosy o średniej porowatości raczej nie sprawiają większych problemów, ale czasem mogą się puszyć. Jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie określić porowatości, to najprawdopodobniej jest ona właśnie średnia. 

Do włosów średnio porowatych najlepiej sprawdzą się odżywki:

Odżywka do włosów anwen Odżywka do włosów yopeOdżywka do włosów anwen

Wysoka porowatość

Włosy o wysokiej porowatości to przeciwieństwo dwóch wyżej wymienionych typów. Mogą mieć one podwyższoną porowatość na skutek zniszczenia źle dobranymi zabiegami fryzjerskimi, niedostateczną ochroną lub niewłaściwą pielęgnacją, ale mogą też być wysokoporowate z natury. Włos o wysokiej porowatości ma nieregularnie rozmieszczoną łuskę, która mocno odstaje od kory włosa i łatwo reaguje na zmiany temperatury i wilgotności powietrza. Takie włosy są wyjątkowo wrażliwe i łatwo ulegają zniszczeniu. Są też przy tym bardzo podatne zarówno na stylizację, farbowanie, jak i różnego rodzaju zabiegi fryzjerskie. Trzeba je jednak przeprowadzać bardzo ostrożnie, by włosów nie zniszczyć (pozbawione ochronnej łuski staną się kruche, łamliwe i będą się rozdwajać na końcach). Na szczęście przy odpowiedniej pielęgnacji, jesteśmy w stanie nieco obniżyć porowatość włosów i sprawić, że będą wyglądały lepiej.

Włosy wysoko porowate podziękują Ci za użycie:

Odżywka do włosów anwenOdżywka do włosów anwen

Jak poznać porowatość swoich włosów?

Są dwa sposoby. jednym z nich jest zrobienie sobie testu internetowego. Wpisujesz w Google- test na porowatość włosów. Wybierasz daną stronę i tam odpowiadasz na parę pytań dotyczących twoich włosów i na koniec dostajesz wynik.

Innym sposobem jest umieszczenie jednego włoska w szklance wody i odczekać około 5 min. Im bardziej utonie włos, tym większa porowatość włosów. Jeśli całkiem spadnie na dno, oznacza to, że jego łuski są bardzo rozchylone i szybko chłonie on wodę. Jest zatem wysokoporowaty.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl